Recept Gezonde twix
Ik deelde kort geleden nog een recept om zelf gezonde bounty’s te kunnen maken, toen gaven een aantal van jullie aan dat jullie niet zo dol zijn op kokos of normale bounty’s. Vandaag heb ik een ander recept voor jullie, namelijk een gezonde variant op de twix of snickers. Dit recept is echt om je vingers bij af te likken zo lekker! Je hebt voor dit recept wel een keukenmachine nodig om alle ingredienten goed te kunnen mixen. Deze snack is een stuk gezonder dan de suikerrijke snacks die in de winkel te koop zijn, en je hebt ze eenvoudig zelf gemaakt. Benieuwd naar het recept? Klik dan op lees verder.
Wat heb je nodig voor deze gezonde twix snacks?
- 100 gram dadels (deze proef je echt niet terug, ik beloof het!)
- 1 reep pure chocolade (melk mag ook maar is een stuk minder gezond)
- 250 gram noten mix : dit mogen amandelen, cashewnoten, walnoten of pecannoten zijn.
- 4 eetlepels honing
- een snufje vanille extract
- 2 eetlepels pindakaas.
- In de keukenmachine mix je de noten tot een fijn mengsel. Hier voeg je de eetlepels honing aan toe. Ook mag hier het snufje of theelepeltje vanille extract bij. Je mixt door tot je een plakkerig deeg hebt.
- Van het notendeeg kneed je kleine reepjes, deze leg je op aluminium folie neer. Vervolgens leg je deze reepjes voor 10 minuten in de diepvries.
- We gaan nu het ‘karamel’ maken. We doen dit door de dadels en de pindakaas in de keukenmachine te laten malen tot je een lekker plakkerig deeg hebt.
- De basis reepjes haal je uit de diepvries. Je belegt deze met de zelfgemaakte ‘karamel’. Deze leg je netjes neer op de reepjes.
- Nu gaan we de chocolade smelten. Dit doe je au bain marie door een pannetje heet water op het vuur te zetten met daarin een glazen schaaltje. In het glazen schaaltje kun je dan de in blokjes gemaakte stukjes chocolade toevoegen zodat deze smelten. Blijf dit goed roeren.
- De gesmolten chocolade doe je op de reepjes. Je kunt ervoor kiezen ze helemaal te dippen met chocolade zodat ze van buiten helemaal van chocolade voorzien zijn. Of je laat de verschillende laagjes nog goed zichtbaar zijn door de chocolade enkel als topping te gebruiken op de reepjes, zo lijken het net bonbons.
- De reepjes mogen weer voor zo’n 10 minuten in de diepvries zodat alles nog even goed kan uitharden voor je ze gaat eten.
Dit is dan het eindresultaat, heerlijke snackreepjes gemaakt met gezonde noten, honing, dadels, pindakaas en pure chocolade. Heerlijk om te traketeren of mee te nemen voor onderweg. Een echte verrassing! Qua uiterlijk hebben ze door de ‘karamel’ veel weg van twix repen maar door de pindakaas er doorheen smaken ze echt zoals Snickers. Ik vind ze heerlijk en hier in huis waren ze wel heel snel op haha.
Heb jij dit recept al eens geprobeerd? Ben je ook benieuwd hoe dit zal smaken? Ik ben benieuwd of jullie dit ook gaan namaken. Laat me je reacties weten in de comments van dit artikel.
Liefs Kelly
Volg mij via Bloglovin’ , Twitter , Instagram of Facebook of Youtube.

40 reacties
Marieke
1 april 2014JA! Dit ga ik maken! Ik mag namelijk geen enkele snoepreep meer omdat ik allergisch ben voor melk. Maar deze ingrediënten mag ik allemaal wel! En ook nog gezond; olé!
Marieke onlangs geplaatst…CHANGE THE WORLD | De leukste ECO lente mode!
Dita
1 april 2014Klinkt goed, ik heb de bounty’s ook geprobeerd maar dat vond ik niet heel lekker. Volgens mij had ik er te veel honing door want dat proefde je heel goed
Dita onlangs geplaatst…Je koninklijke outfit
Jess
1 april 2014Oh dit klinkt ook goed zeg. Misschien nog wel lekkerder dan Bounty’s. Om je vingers bij af te likken volgens mij.
Jess onlangs geplaatst…Instagram diary #21
Marion
1 april 2014Ooooh neee!!! Weer lekker trek in de vroege ochtend! Deze zien er ook heel erg lekker uit. Oké, eerst de bounty’s, dan de twiX!
Marion onlangs geplaatst…De bloemetjes binnen zetten
Hannah
1 april 2014Ik hou ook niet zo van kokos, maar dit lijkt me dan wel weer erg lekker! Hmmmm
Hannah onlangs geplaatst…Huishoudbeurs + primark
Todayslife
1 april 2014Lijkt me een lekkere snack!
Todayslife onlangs geplaatst…1 April 2014 – New in Clarisonic mia 2
weheartfit
1 april 2014Jammer dat ik niet van pindakaas houd. Ik ga ze zeker uitproberen maar een vervanger zoeken voor de pindakaas!
weheartfit onlangs geplaatst…Fitspiration – de leukste sportkleding van het moment!
Geertje
1 april 2014Lijkt me heerlijk! Ga ik net zoals de bounty, zeker een keer maken!
Geertje onlangs geplaatst…Stay At Home Beauty Bestaat Een Half Jaar – Winactie…
Bibian
1 april 2014Mmm ziet er goed uit:)
Bibian onlangs geplaatst…Project Pinterest #3: Strawberry Love
Elize
1 april 2014Klinkt goed!
Ik denk dat het ook wel handig is om alle laagjes in een bakblik uit te spreiden en dan in stukken te snijden.
Elize onlangs geplaatst…Interview met Michelle: ‘We zijn een echt gluutjesgezin’
D.
1 april 2014Wat heb je weer een leuk recept! Ziet eruit als een heerlijke snack, en wat fijn dat je een keukenmachine hebt!
D. onlangs geplaatst…BEAUTY FABRIEK: BEAUTY ISSUES, WAT VERTELLEN ZE JE?
Manon
1 april 2014Hahaha yay! Ik hou niet van Bounty’s dus ik vroeg naar een receptje van een andere candybar haha. Ziet er goed uit! Lijkt me best wel leuk om een keertje te maken.
Manon onlangs geplaatst…Project Pinterest #3: Strawberry Love
Ashleey
1 april 2014Ziet er echt verrukkelijk uit!!
Susanne
1 april 2014Ze lijken er niet echt op maar zijn super healthy! Ik heb ook een keer een poging gedaan om ze van chocolatecoveredkatie na te maken (je moet dr site eens bezoeken, allemaal gezonde recepten!) maar mislukte volledig door gebrek aan een goede keukenmachine. Jammer! De ongezonde versie is ook leuk om te maken trouwens! What’s next, snickers?! haha
Susanne onlangs geplaatst…Eetdagboek 24 maart 2014
Hester
1 april 2014Wat een geweldig recept! Ik baal er steeds meer van dat ik gen keukenmachine heb. Misschien ga ik er maar eens aanschaffen zodat ik wat meer an dit soort recepten kan maken.
Hester onlangs geplaatst…Cheat Days
Cindy
1 april 2014Tijd om zelf een keer aan de slag te gaan!
Cindy onlangs geplaatst…In 12 dagen suikervrij leven..
Jennn
1 april 2014Oh dat klinkt goed!
Suzanne
1 april 2014Lekker Kelly! hihi ziet er heerlijk uit.
Suzanne onlangs geplaatst…Mijn boeken top 10.
Healthy Mommy
1 april 2014Dit ziet er erg lekker uit… Als ik het maak, dan is het vast zo op en een recept wat ik blijf maken. Eigenlijk kan ik het dus beter niet doen, maar hé.. Het mag best af en toe een beetje (enorm) feest zijn.
Healthy Mommy onlangs geplaatst…1 april; spam je blog dag
Gea
1 april 2014ziet er heerlijk uit! 🙂
Gea onlangs geplaatst…Yves Saint Laurent lipstick 17 – Rose Dahlia
Laura
1 april 2014Omg deze moet ik proberen! Ik hou niet zo van bounty dus die heb ik niet geprobeerd maar dit lijkt me echt heerlijk
Jorien
1 april 2014Dit klinkt wel goed, ga ik zeker eens uitproberen!
Jorien onlangs geplaatst…Van 10 Naar 1. Aftellen Maar…
Angela | Great Body & Skin
1 april 2014Zien er lekker uit! Je kunt ze nog gezonder maken door de pindakaas te vervangen door bio amandelpasta, de chocolade te vervangen door rauwe cacaopoeder en de honing te vervangen door agavesiroop (maar liefst helemaal zonder een zoetmiddel te werken).
Angela | Great Body & Skin onlangs geplaatst…Raw Brownie Nut Bites with Maca
Eline
1 april 2014jammie 😀
Eline onlangs geplaatst…Maart 2014
Nina
1 april 2014Dit ziet er echt zo lekker uit, en die bounty’s… jammie hahah ga ik zeker eens proberen!
En ik heb je genomineerd voor de Very Inspiring Blogger Award! Hier kun je zien wat het inhoud: http://www.ninfotografie.nl/2014/04/nominatie-very-inspiring-blogger-award.html
Nina onlangs geplaatst…Nominatie: ‘Very Inspiring Blogger Award’
Sanne
2 april 2014Mmm, deze lijken mij zo lekker!
Sanne onlangs geplaatst…RECEPT Indiase curry uit de tajine
tess
6 april 2014wauw!dat ziet er lekker uit! ik ga ze op mn to do lijstje zetten!
tess onlangs geplaatst…Zonder zonde van chocolade genieten?
Kelly Caresse | Fashion tip: Parelsieraden van mesenso
7 april 2014[…] dat we onszelf zo nu en dan eens goed verwennen! Dit kan je doen door iets lekkers te gaan bakken, of door eens iets leuks voor jezelf te gaan shoppen! Het mooie van de deze tijd is dat je niet […]
Laura
13 april 2014Voor hoeveel stuks is dit recept?
En kun je het ook maken zonder keukenmachine?
Lekker receptt!
Bron van inspiratie – april |
30 april 2014[…] koekjes – Lief Vosje Zebracake – Kookhoekje van Xfaatje Gezonde twix snacks – Kelly Caresse Aubergizza – Wolferien Lieveheersbeestje appelsnack – Fun and Food Bloemen om van te […]
Kelly Caresse | 10 Super gezonde snacks om lekker de dag mee door te komen!
3 mei 2014[…] gezonde twix snacks! Suikervrij en vol eiwitten en gezonde […]
Kelly Caresse | Suikervrij tussendoortjes!
3 mei 2014[…] Gezonde twix snacks suikervrij […]
Kelly Caresse | Boodschappen voor een suikervrij eetpatroon
23 mei 2014[…] veel recepten om een zoete smaak en een stroperig effect te geven. Zo kun je ze gebruiken om gezonde twix of bounty’s mee te maken, je kunt ze in bananenbrood gebruiken, heel veel gezonde recepten […]
Charlotte
23 januari 2015Hoi, gebruik je dan dezelfde hoeveelheid als waarvoor je het vervangt? Bijvoorbeeld 2 eetlepels honing vervang je voor 2 eetlepels agavesiroop?
Domi
24 januari 2015Hoeveel koekjes kan je ongeveer van bovenstaande ingredienten maken? Klinkt lekker! Groetjes
Vanessa
28 januari 2015wat zijn deze lekker. We hebben gesmuld. Komend weekend een verjaardag kijken of de gasten doorhebben dat deze lekkernijen best gezond zijn.
Angela | Great Body & Skin
3 mei 2015Klinkt lekker Kelly! Was nog aan het denken wat ik voor moederdag zal maken. Ik denk één van mijn eigen taarten voor mijn moeder en dit Twixrecept voor mijn schoonmoeder (die houdt niet van taart).
Angela | Great Body & Skin onlangs geplaatst…Zwangerschapsupdate: De Buikenfoto’s!
Silvia
6 mei 2015Geen dadels in huis. Deze vervangen door rozijnen en ipv pindakaas tahinpasta gebruikt.
Erg lekker en vullend. Mjam
Ga zeker vaker op deze site kijken.
Groetjes Silvia
Anneke
25 oktober 2015Een vraag: chocolade bevat toch ook gewoon veel suiker of gebruik jij speciale suikervrije chocolade?
Lisette
28 januari 2017Ow! Dit klinkt heel erg lekker. Ik ga ook meteen opzoek naar het Bounty recept Haha!
Lisette onlangs geplaatst…Winnaar bekend!